Charmsy to po prostu przywieszki, zawieszane na bransoletkach. W ostatnim czasie cieszą się ogromną popularnością. Co sprawia, że kobiety je pokochały?

Charms – wspomnienia i marzenia ukryte w małych zawieszkach

Na pewno fakt, że pozwalają nam stworzyć unikatową biżuterię zawierającą koraliki, które upamiętniają np. ważne wydarzenia z naszego życia, albo są prezentem od bliskich nam osób. I to głównie chyba sprawia, że stały się bliskie naszemu sercu. Charmsy mogą mieć specjalne znaczenie; np. mogą być związane z naszymi zainteresowaniami, celami, wspomnieniami lub po prostu stanowić ciekawą kolekcję. Podoba nam się, że możemy je dowolnie ze sobą łączyć. Dzięki temu nasza biżuteria nie tylko zyskuje specjalne znaczenie, ale przede wszystkim staje się niepowtarzalna i pomaga nam wyrazić to, kim  jesteśmy.

O historii Charmsów słów kilka…

Słowo „charm” pochodzi z języka angielskiego i oznacza „czar” lub „urok”. Tak naprawdę sposób noszenia tych wyjątkowych koralików jest znany już od bardzo dawna; np. zawieszane na bransoletkach przeróżne amulety były utożsamiane z magicznymi mocami.

Badania archeologiczne wykazały, że amulety były używane już w epoce brązu. Natomiast w średniowieczu były one noszone przez rycerzy, którzy zawieszali je na szyi. Zazwyczaj symbolizowały wtedy ochronę podczas bitwy.

Pierwsze koraliki zbliżone do charmsów pojawiły się w XIX wieku na terenach podległych brytyjskiej królowej Wiktorii. Stosowane były wtedy jako małe medaliony zawierające podobizny członków z rodziny królewskiej. Bardzo często wykonywano je w taki sposób, aby można było je otworzyć i włożyć do nich niewielką pamiątkę nawiązującą wspomnieniami do ukochanej osoby.

 

Charmsy cieszyły się sporym zainteresowaniem po drugiej wojnie światowej. Amerykańscy żołnierze po powrocie do domów przywozili często swoim wybrankom serca pamiątkowe, niewielkie zawieszki pochodzące z wyzwolonych krajów Zachodniej Europy. Pomysł szybko został wykorzystany przez firmy jubilerskie, które rozpoczęły produkcję zawieszek mających nawiązywać do różnych wspomnień, zainteresowań oraz wydarzeń.

Bogata oferta

Obecnie na rynku istnieje ogromny wybór tego typu zawieszek. Możemy na przykład spotkać charmsy w postaci koralika, który nawlekany jest na bransoletkę. Wybór ich kształtu i sposobów wykończenia jest bardzo szeroki. W zależności od tego, jak  gruba jest nasza bransoletka, musimy  dobrać odpowiedni koralik.  Standardowo bransoletka modułowa tego typu ma 3 mm grubości, ale  może kupić także cieńsze.  Większość koralików dopasowana jest jednak właśnie do tej grubości.

9296699743

Urok Charmsów tkwi również w ich uniwersalności. Wcale nie muszą być noszone z bransoletką.  Całkiem nieźle sprawdzają się również jako  przywieszki noszone na łańcuszku na szyi.

W dostępnych ofertach można znaleźć także charmsy w formie klipsa, którego nie nawija się na bransoletkę, lecz można za pomocą wbudowanego zatrzasku zapiąć go od razu za pomocą jednego kliknięcia.

 

W bogatej ofercie znalazły się także separatory, stopery i łańcuszki zabezpieczające.

Najbardziej popularnym zdobieniem Charmsów ze srebra są drobne cyrkonie w różnych kolorach, ale bez problemu znajdziemy  także chamsy emaliowane, zrobione ze srebra rodowanego, oksydowanego, ze szkła, oraz kamieni szlachetnych.

Inny spotykany rodzaj Charmsów to tzw. zawieszki, czyli elementy wiszące, które posiadają specjalne uchwyty do zawieszania na bransoletce jak np. karabińczyk. Można je zawieszać na ręce lub nodze, jednak do nich potrzebny będzie inny rodzaj bransoletki, niż do tych nawlekanych.

Jak widać, opcji jest wiele i trend na pewno będzie dalej rozwijał.  Cały czas pojawiają się nowe wzory, kształty i kolory.  Najważniejsze jednak  jest to, że Charmsy są po prostu piękne. Są malutkimi błyskotkami,  które możemy wszędzie zabrać ze sobą i które mogą mieć dla nas wyjątkową sentymentalną wartość.  Są idealnym prezentem dla  bliskich nam osób, a ich wybór  jest ogromny i wciąż się powiększa.  Z pewnością każdy znajdzie coś, co idealnie do niego pasuje.

Zobacz, jakie Charmsy mamy w ofercie

Zobacz więcej produktów